Slyšeli jste někdy výraz: „Mládí je plýtvárna mládím?“ Pojďme si o tom říci něco víc! Je totiž ironií, že jakmile ve svém životě dosáhnete bodu, kdy konečně budete mít čas užívat si život naplno, vaše tělo to nemusí zvládnout. Ale nezaslouží si to?

Co když Vám povíme, že je možné obnovit svou energii, zbavit se bolestí a posílit své dušení zaměření?

Ať už je vaší vášní chůze, práce na zahradě, jízda na kole, golf, cestování, čtení nebo nahánění vnoučat, chcete, aby vaše „zlatá léta“ byla příležitostí naplno se ponořit do věcí, které vás dělají šťastnými. A to bez zdravotních a jiných omezení.

Ale jak si pravděpodobně uvědomíte, aby to bylo možné, musíte zůstat zdraví, energičtí a duševně čilí po celých 60, 70, 80 a více let. Můžete stát jedním z těch šťastných, kteří to zvládli?

Pokračujte ve čtení, protože dnes se dozvíte o jednoduchém řešení, které vám pomůže stát se zdravější verzí sebe sama s obnovenou energií, větší výdrží, méně bolestmi a lepším mentálním zaměřením. Stručně řečeno, může vám pomoci dělat všechny věci, které máte rádi, LEPŠÍ!

Směšně silný antioxidant: astaxanthin

Již nějakou dobu víme, že antioxidanty jsou naší nejúčinnější zbraní proti zdraví škodlivým volným radikálům, které způsobují oxidaci a zánět v celém těle. Volné radikály doslova urychlují proces stárnutí, takže se příliš mnoho z nás cítí „starými“ a „unavenými“ v období, které by mělo znamenat „nejlepší roky našeho života“.

A průkopnický výzkum ukázal, že vzácný, tmavě červeně zbarvený karotenoid nacházející se výhradně v konkrétním druhu oceánské rostliny je nejsilnějším dostupným antioxidantem v přírodě.

Řada studií ukázala, že astaxanthin může poskytnout mimořádné výhody pro vaši energii, svaly, klouby, srdce, mozek, oči, pokožku a další.

Astaxanthin

Pozoruhodná schopnost: vlastně se integrujete do svých buněk!

Na rozdíl od většiny ve vodě rozpustných antioxidantů, které jednoduše cirkulují v krvi, je astaxanthin rozpustný v tucích, což znamená, že má pozoruhodnou schopnost skutečně se integrovat do každé buňky, tkáně a orgánu ve vašem těle, kde může neutralizovat záněty způsobené volnými radikály. Je tedy možné ho díky tomu vstřebat kůží.

To může být důvod, proč v testu, který měřil schopnost neutralizovat zvláště nestabilní a destruktivní typ volných radikálů, nazývaný singletový kyslík, bylo prokázáno, že astaxanthin dosahuje výsledků:

 • 40krát silnější než betakaroten,
 • 100krát silnější než vitamin E,
 • 800krát silnější než CoQ10,
 • a 6000krát silnější než vitamin C!

A nová zjištění studie potvrzují, co bylo kdysi přísně střeženým tajemstvím.

U dávky 12 mg denně bylo prokázáno, že astaxanthin:

 • Neutralizuje volné radikály, čímž chrání buňky, snižuje poškození DNA a bojuje proti stárnutí
 • Podporuje normální zánětlivou reakci po celém těle
 • Zlepšuje vytrvalost svalů a výkon při cvičení
 • Snižuje bolest kloubů a podporuje zdravé a pružné klouby
 • Podporuje zdravý oběh a celkové kardiovaskulární zdraví
 • Pomáhá mozku a nervovému systému fungovat optimálně
 • Uvolňuje namáhání a únavu oči a podporuje vidění na blízko i na dálku
Jednoduše řečeno

Astaxanthin usnadňuje zůstat aktivní a zdravější!

To se může zdát jako „nesmysl“, ale výzkum ukázal, že vyšší úroveň fyzické aktivity souvisí s delší životností a zdravějším věkem.

Být aktivní – ať už jde o chůzi, zvedání závaží v tělocvičně nebo společenský tanec – pomáhá našim tělům detoxikovat a posilovat náš imunitní systém. A skutečně existují důkazy, že cvičení má měřitelný účinek proti stárnutí na naše buňky.

A jeden zábavný fakt na závěr: Věděli jste, že Astaxanthin je to, co dělá lososí maso růžovým? A hádejte co? Astaxanthin je také to, co dává lososům jejich zdánlivě nadpřirozenou schopnost dosáhnout maratonských plaveckých výkonů, přeskočit vodopády a cestovat proti proudu.

Ale dnes neuvěřitelně přesvědčivé důkazy naznačují, že astaxanthin může zvýšit vaši sílu a vytrvalost a pomůže vám cvičit déle a poté se cítit méně bolestivě – bez velké ceny nebo jakýchkoliv vedlejších účinků.

Sečteno a podtrženo

Četné klinické výsledky prokázaly, jak vám astaxanthin může pomoci zůstat aktivní, cvičit déle, cítit se později méně bolestivě a dokonce účinněji spalovat tuky.


Tip na závěr: astaxanthin najdete i v kosmetice!

Zaujal vás tento zázračný antioxidant? Potom vězte, že vás potěší fakt, že se s ním setkáte i v kosmetice. Najdete ho v krému korejské značky GENOSYS, Multi Vita Radiance Cream! Tento krém je novinkou v ČR a je výjimečný svým složením. Jednou z jeho hlavních účinných látek je právě astaxanthin, který:

 • pomáhá předcházet abnormálním pigmentacím kůže, způsobenými volnými radikály a slunečními paprsky. Redukuje fotopoškození a působí jako vnitřní opalovací krém. Tzn., že nenahrazuje clonu, ale poskytuje pokožce další ochranu.

Zajímá vás více? V tom případě můžete navštívit detail produktu – Multi Vita Radiance Cream.