Bioaktivní uhlí v kosmetice

To, co jste možná nevěděli o aktivním uhlí.

Mýdlo s bambusovým uhlím se používá v mnoha asijských zemích po celá staletí. Je známé jako “černý diamant“ léčitelů.

Povrch k hmotnostnímu poměru bambusového uhlí je 600:1. To znamená, že 1 gram uhlí má povrchovou plochu 600 metrů čtverečních. To je z důvodu přítomnosti molekuly uhlíku C60, který je tvaru koule. Po sklizni je bambus “karbonizován“ při extrémně vysokých teplotách pro zvýšení jeho povrchové plochy, která má hmotnostní poměr do 1200: 1. Výsledek se nazývá aktivní uhlí nebo aktivované bambusové dřevěné uhlí.

Bambus je velmi udržitelný zdroj. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, bambus není vlastně strom, ale druh trávy. Bambus je nejrychleji rostoucí dřevina na světě (úplně vrostlá za 6 až 7 let). Vzhledem k tomu, že se jedná o trávu, když se sklidí stonky, nová rostlina se vypěstuje z existující kořenové soustavy. To dělá bambus velmi udržitelný a šetrný zdroj k životnímu prostředí.

Pokud mýdlo obsahuje aktivní uhlí je velmi savé a schopno čištění pleti mnohem lépe, než jakékoliv jiné mýdlo. Uhlí mýdlu propůjčuje tmavý černý odstín. Proto je známo také pod názvem “černé diamantové mýdlo.”

Díky firmě Mavex ze Švýcarska Vám můžeme nabídnout Inovativní detoxikační ošetření pokožky.

Seznam výhod mýdla s aktivním bambusovým uhlím je poměrně působivý.

 • Aktivované Bambusové uhlí může absorbovat minerály, toxiny, nečistoty a jiné škodlivé látky z kůže a zajistí tak její očištění a ozdravění.
 • Působí jako přirozený exfoliant pro odstranění odumřelých kožních buněk.
 • Aktivní uhlí je efektivní i jako přírodní léčba akné. Bambusové uhlí v mýdle čistí více než běžná absorpční mýdla a v důsledku toho, že je možné čistit hluboko uvnitř pórů kůže, čištění je efektivnější. Normální mýdla zanechávají zbytek na kůži a tím dochází k ucpávání pórů a snížení dýchací schopnosti i přírodní schopnost hydratace pokožky.
 • Kůže pod očima je křehčí než jinde na obličeji. Pokud “nasbírá” nečistoty do pórů tak ztěžkne, a vzhledově zestárne. V důsledku očištění vypadá opět mladší.
 • Další použití mýdla s aktivním bambusovým uhlím je léčba ekzému, lupénky a suché popraskané kůže. Má bakteriostatické vlastnosti zabíjí bakterie a bambusové dřevěné uhlí čistí pokožku důkladně a umožňuje přirozenou hydrataci těla efektivně pracovat.
 • Aktivní uhlí má nejen antibakteriální, ale také antivirové, antimykotické a antimikrobiální vlastnosti. Proto je mýdlo s aktivním uhlím ideální pro lidi, kteří mají problémy kůže zejména plísňové, virové a bakteriální. Můj tip je další specialita od Mavex Krém na nohy s bioaktivním uhlím.
 • Při použití ve vodní lázni, aktivní uhlí uvolňuje mnoho prospěšných minerálů – vápník, draslík a hořčík do vody. To vytváří uklidňující, relaxační efekt.

Aktivované uhlí není prospěšné, jen pokud je použit jako přísada do mýdel. Má mnoho dalších úžasných zdravotních výhod. Zde je mých 10 oblíbených:

 1. Aktivní uhlí funguje skvěle jako regulátor vlhkosti, což je důležité pro zdraví vašich vlasů a těla. Aktivní uhlí ve vašem domě umístěné k regulaci vlhkosti tak bude kontrolovat vlhkost ve vzduchu a vypustí ji při suchém vzduchu, naváže ji při vysoké vlhkosti.
 2. Záporné ionty emitované z bambusového uhlí pomáhá vyvážení kladných iontů emitovaných z TV, počítače a moderní elektronikou. Vyrovnávání iontů ve vašem prostředí uvolňuje napětí, stres, úzkost, a pomůže vám cítit se uvolněně a svěží.
 3. Aktivní uhlí dokáže absorbovat pachy z celého domu, a může dokonce zabránit růstu škodlivých bakterií. Můžete ho umístit v lednici, do skříně, sklepa, prádelny, ložnice, koupelny, garáž – kterékoli místnosti v domě, kde je nepříjemný zápach.
 4. Bambusové uhlí lze umístit pod polštářem. Během spánku, pomáhá regulovat vlhkost vzduchu ve vaší posteli a vstřebává pot a jiné chemické látky, které vaše tělo vyzařuje. Absorbovat tyto chemické látky napomáhá udržovat pokožku a vlasy zdravé.
 5. Aktivované bambusové uhlí blokuje statickou elektřinu. Elektromagnetické vlny zvyšují tělesnou teplotu, a způsobují bolesti zad, zácpu a různé druhy nemocí.
 6. Může působit jako regulátor přirozené vlhkosti. Během období vysoké vlhkosti, se dřevěné uhlí nasákne nadbytečnou vlhkostí ve vzduchu. Pak, když se vzduch stává suchým, vlhkost se rozdělí zpět do vzduchu. V dusném letním období tak napomůžete místnostem být svěží.
 7. Bambusové uhlí emituje infračervené záření. Tyto paprsky také nazýváme “paprsky života” mohou zahřát vaši tělesná teplotu a podpořit krevní oběh, zrychlit metabolismus, a podpořit růst buněk. Bylo naměřeno, že bambusové dřevěné uhlí vyzařuje 93% infračervených paprsků.
 8. Minerály v bambusovém uhlí čistí vodu od škodlivých látek a mineralizují vodu. Částečky vody se zmenšují, což zlepšuje chuť vody.
 9. Bambusové dřevěné uhlí se používá k léčebným účelům po mnoho staletí. Záznamy ukazují, že uhlí bylo použito v Hippokratově éře k léčbě epilepsie, závratím a anémii. Ve východní medicíně, je jeho použití docela běžné, jako přísada do přírodních léčiv.
 10. Když uhlí sníte, v těle nebude stráveno, ale místo toho absorbuje toxické, zdraví škodlivé, a jedovaté látky, při průchodem vaším tělem.