Vlasy

Bohaté vlasy, zdravá vlasová pokožka – klíčem je unikátní HR3 Matrix technologie

HR3 Matrix GENOSYS je systém péče o vlasovou pokožku a vlasy, který adoptoval RůstRegenereci a Rejuvenaci vlasů, jako své motto. Inovativní produktová řada vyvinutá zabránit padání vlasů a podpořit jejich opakovaný růst a obnovu.

HR3 Matrix systém péče o vlasovou pokožku je inovativní produktová řada, která zahrnuje mechanizmus účinku dvou léčiv Minoxidil a Finasterid (bez jejich chemické přítomnosti). Jedná se o nejlepší produkt v terapii vlasové pokožky a vlasů, který kombinuje GENOSYS dermarazítko s novou vysoce účinnou látkou, bez nežádoucích účinků. Vědci společnosti POSTECH Bio-Venture Company zažádali o mezinárodní patent pro nový materiál.

Mezopecie = Mezoterapie  (aplikace látek do pokožky) + Alopecie (padání vlasů)

Inovativní koncept pro revitalizaci vlasů – Mikrojehličkování – zajišťuje opětovný růst vlasů! 

Nejčastější forma vypadávání vlasů, která postihuje muže i ženy. Androgenní alopecie (AGA). Týká se přibližně 50% mužů a mezi 20% – 50% žen ve věku 50 let.

Více o AGA

AGA je způsobena progresivním, postupný snížením počtu běžných vlasových folikulů, které produkují normální vlasy, na ty, které produkují jemné chmýří. Poměr terminální vlas k vellusu se obvykle postupně snižuje 02:01 až se obrátí.

I když je AGA považována většinou lékařů za kosmetický stav, může mít významné psychologické a fyzické účinky na ty, kterých se týká. Ztráta vlasů umožňuje zvýšení UV záření na pokožku hlavy. To má za riziko možný výskyt maligního melanomu. Např. v Austrálii je nejvyšší výskyt maligního melanomu u plešatějících mužů. AGA byla také spojena s vysílením a srdečním onemocněním u starších mužů. Ženy jsou zvláště náchylné k psychické újmě při vypadávání vlasů. Bohatá vlasová pokrývka je velmi silně ceněný aspekt ženské krásy téměř v každé kultuře.

AGA se vyskytuje nejčastěji u bělošských mužů, následuje Asie, Afrika a američtí muži. AGA má svůj nejnižší výskyt u původních obyvatel Ameriky a Eskymáků – mužů.Téměř všichni muži a ženy s AGA začínají ztrácet vlasy před dosažením věku 40 let a mnoha začne ztráta již ve věku 30 let. AGA se odlišuje od všech ostatních typů alopecie podle svého postupného nástupu.

Muži si stěžují na postupné ztenčování v oblasti čela. Vytváří se oblast ve tvaru V u vlasové hranice. Jak plešatost postupuje, lysina se objeví na temeni hlavy. Rozšiřováním obou lokalit dojde nakonec ke spojení, což vede ke ztrátě vlasů na většině horní části hlavy, zatímco vlasy kolem základny hlavy zůstávjí nedotčeny. Tento způsob ztráty vlasů je klasifikován jako Norwood / Hamilton ve stupních od 1-7.

Ženy jsou obvykle postiženy difúzním vypadáváním vlasů na temeni hlavy. Tento způsob ztráty vlasů je klasifikován jako fáze Ludwig 1-3. Obecně platí, že ženy si udržují svou čelní linii vlasů. AGA se dědí avšak přesný mechanismus dědičnosti nebyl stanoven. Je také pravděpodobné, že hrají roli systémové nebo vnější faktory. V současné době existují pouze 2 klinicky ověřené (FDA) schválené léky – minoxidilu a finasterid.

1. Difuzní nebo lokalizovaná alopecie

 • Frontální
 • Fronto parieto occipitalní
 • Vertex – vrchol

2. Ohraničená alopecie

Ninoxidil a Finasterid
Ninoxidil

Přestože přesný mechanismus účinku není znám, zdá se, že prodlužuje trvání anagenu (růst fáze vlasů) a to může zvýšit prokrvení folikulu. Jeho použítí je dlouhodobé a není viditelný výsledek minimálně 4 měsíce, což mnoho lidí odradí od používání dříve, než mají možnost vidět výsledek. Je nutné nepřestat používat Minoxidil, neboť dojde zpět k původnímu stavu.

Finasterid

Se užívá perorálně a není antiandrogenní. Může být použit pouze u mužů. U Finasteridu bylo prokázáno, že vede ke snížení úbytku vlasů u mužů, kteří jsou léčeni. Je také nutné jeho použití pokračovat donekonečna, protože vysazení vede k postupné progresi.

Chirurgická léčba AGA – Je možná transplantace vlasů.

V současné době velmi oblíbená metoda ruční techniky permanentního make-upu obočí. Od roku 2007 jsme v ČR jediné pracoviště s akreditací MŠMT na rekvalifikační kurz ruční techniky permanentního makeupu. Prakticky provádíme od v ČR od roku 2004.

Toto špičkové ošetření je zárukou nadstandardního výsledku a opravdu veškeré obavy z výsledků, které byly dosahovány doposud díky strojovým technikám, nejsou na místě. Permanentní make-up provádí a školí Iveta Pecháčková (mezinárodně certifikovaný instruktor pro permanentní make-up certifikát USA).

Používáme jednorázové jehly Genuline s patentovaným Comfort Clickem a SofTap, které na celém světě již několik desítek let patří mezi zakladatele tzv. ruční techniky. Zkušenosti získáváme i od profesionálů z jiných zemí. Tato technika je velmi rozšířena v Asii od Japonska, přes Čínu, Koreu a v současné době bere útokem bývalou ruskou federaci a usidluje se v Evropě.

Naše reputace i výsledky jsou dobře dokumentovány zájmem médií.

Chcete přirozené obočí? S námi to není problém.

Koncept

HR³ MATRIX MESOPECIA SYSTEM FOR HAIR & SCALP využívá zásadně inovativní technologie pro řešení problémů s vlasy, aby se dosáhlo okamžitých zlepšení na základě odborných znalostí z biotechnologie. Jedná se o inovativní systém v terapii vlasů a pokožky hlavy, který kombinuje GENOSYS dermarazítko (případně Roler) se speciálními materiály pro opětovný růst vlasů, obnovu a regeneraci.

GENOSYS HR³ MATRIX HAIR SOLUTION α

Je to prémiový produkt, který dodává živiny do pokožky hlavy a poskytuje správné prostředí pro zdravou pokožku hlavy s růstovými faktory, peptidy a přírodními extrakty.

 

Inovativní technologie:
 • Inhibice 5α-reduktáz: Pomáhá inhibovat tvorbu, 5a-reduktáz, což je klíčový enzym, který přeměňuje testosteron na dihydrotestosteron (DHT). DHT je hlavní příčinou vypadávání vlasů u mužů.
 • Angiogeneze  & vaskulogeneze: Podporuje jak „angiogenezi“, tvorbu nových krevních cév z již existujících cév, tak „Vasculogenezi“, tvorbu zcela nových krevních cév. Výsledkem je zlepšení krevního oběhu a do vlasových folikulů se přivádí více kyslíku a živin.

Co potřebujete vědět o ošetření

Kdy začít s řešením?

Je třeba zahájit péči o vlasovou pokožku, jakmile se projeví padání vlasů a nebo jejich oslabování. Ideální je mikrojehličkování.

Mikrojehličková mezoterapie vlasové pokožky má 3 samostatné účinky na pokožce hlavy:

 1. Mikrojehličky od Genosys jsou patentované (žádný jiný druh mikrojehličkování nemůže tedy splnit stejné podmínky) jsou navrženy tak, aby pronikly do přesné hloubky (používá se speciální razítko). Tisíce mikro kanálků, které jsou vytvořeny, usnadní průchod a vstřebání speciálního klinického roztoku HR3 Matrix Hair Solution α (obsahuje 2 patentované látky) ke kořínkům vlasů.
 2. Mikrojehličkování stimuluje krevní tok do vlasových folikulů a tím dopravení důležitých živin a jejich vyšší přísun přímo k vlasovým folikulům.
 3. Péče o pokožku hlavy, pomocí peelingu vlasové pokožky dochází k jemnému olupování nadbytečných kožních buněk, které se akumulují u vlasových folikulů, a tím přispívají k jejich podvýživě a nakonec k jejich selhání a trvalé ztrátě vlasů.

Tuto terapii můžete navíc rozšířit o používání GENOSYS Hair GENTRON, světelný terapeutický přístroj pro podporu růstu vlasů. Nebo o GENOSYS HairGen Booster, LED zařízení s funkcí automatického mikrojehličkování pro podporu růstu vlasů.

Bolí to?

Jehličky v žádném případě nepoškozují pokožku hlavy. Pocity jsou individuální a je normální, že může být pokožka trochu citlivá, zejména v začátcích procedury. Většina lidí si po 1. týdnu nestěžuje na žádné potíže.

Jak často se ošetření provádí?

Pro dlouhodobý výsledek a obnovu růstu vlasů se absolvuje kúra 20 ošetření. Každý týden jedno*. Současně je nutné používání speciálního vlasového šamponu a vlasového tonika po dobu nejméně 6 měsíců (Vše HR3 od Genosys s patentovanými účinnými látkami).

* Pozn.: Ošetřování lze provádět i doma se speciální domácí sadou HR3 Matrix Hair Solution α. Pokud Vám tedy časové možnosti neumožňují pravidelnou návštěvu salonu, některá ošetření si můžete provést sami v pohodlí domova.

Jaké výsledky ošetření přináší?

 • Opětovný růst vlasů
 • Regenerace vlasů
 • Obnova vlasů

Mohou mikrojehličky podstoupit ženy i muži?

Ano, ošetření je vhodné pro obě pohlaví a doporučujeme konzultaci s dermatologem pro vyloučení jiných důvodů padání vlasů.

Je možné provádět i domácí ošetřování?

Ano, dokonce můžete zakoupit sadu pro domácí péči a některá ošetření si provést sami doma, pokud Vám zrovna časové možnosti nedovolí pravidelnou návštěvu salonu či kliniky.

Produkty pro domácí péči:
 • HR3 Matrix Hair Solution α (Homecare)prémiová sada pro domácí ošetřování vlasové pokožky. V této sadě najdete 8 lahviček s účinným roztokem a aplikátor pro nanášení do vlasové pokožky. Z pohodlí svého domova si tak můžete sami udělat 8 ošetření, které Vám nahradí ošetření v salonu / na klinice.
 • HR3 Matrix Scalp Shampoo α – účinný šampón proti vypadávání vlasů, obsahující patentované rostlinné extrakty, které působí proti padání vlasů a obnovuje jejich růst.
 • HR3 Matrix Hair Tonic α 70 mltonikum s obsahem patentované rostlinné látky nahrazující léčiva proti padání vlasů. Účinně působí proti vypadávaní vlasů a obnovuje jejich růst.

Existují jiná doporučení při ošetřování?

 • Jednoznačně ŠETRNÁ a NEZRAŇUJÍCÍ PÉČE! Pozor na agresivní přípravky při barvení a odbarvování.
 • Doporučujeme pouze použití speciálních přípravků. Které mají účinek při padání vlasů a velmi jemné a šetrné mytí hlavy.
 • Žádné drbání při mytí nebo tření froté ručníky. Pouze jemné tlakové promačkávání a odsávání nadbytečné vody ručníkem.
 • Při rozčesávání postupovat jemně a používat hřebeny, které rozčesávání usnadňují.
 • Co nejméně úprava horkým vzduchem a pokud je to nevyhnutelné, vždy s použitím vysoce kvalitních přípravků, které chrání vlas před nadměrným teplem

Jste profesionál? Máte zájem vlasovou kůru HR3 matrix GENOSYS?!

DERMITAGE

Estetické centrum

Kurz mikrojehličkování – Genosys Akademie