Mikrojehličkování Microneedling

Genosys světový lídr v mikrojehličkování

Představujeme Vám velmi účinnou metodu v oblasti anti-ageing. Jakkoliv se vám nezdá název, jedná se o nebolestivý zákrok a i když jsou jehličky mikro, tak je výsledek maxi.

Na jednom z nejvýznamějším světovém kongresu medicíny proti stárnutí, který se každoročně pořádá v Monaku, jsem objevila značku Genosys. Jejich hlavním produktem je výroba dermarolerů nebo také dermaválečků a tato firma je světovým lídrem v mikrojehličkování. Co je výzkumu za tím, že nějaký dermaváleček s minijehličkami jezdí po vaší kůži, jsem si tenkrát nedovedla představit. Firma Genosys má několik patentů a jejich dermaválečky neporušují kůži nezdravě, ale velmi ji pěstí. To co do té kůže vlastně vpravíte kanálkem, je ihned to druhé nejdůležitější. že je co nabídnout a že je výsledek úžasný jsem pro vás vyzkoušela na vlastní kůži doslova.

Co Mikrojehličkování je?

metoda, která nese několik „honosných názvů“ např. kolagen indukční terapie, ale také spoustu dalších. Možná je škoda, že jí stále někdo vymýšlí nové a nové názvy místo toho, aby bylo jasné o co se jedná. Samotné správné propíchnutí pokožky (tedy správná síla jehly, její úhel, její tvar, jejich počet a celkový postup) je metoda, která stimuluje kolagenová a elastinová vlákna a zároveň umožňuje až 85% vstřebávání účinných látek. Tedy stručně řečeno, aby kůže byla elastická a pevná.

ctverecmikrojeh2

Velmi jemné jehličky pronikají do pokožky a tak vzniká tisíce mikrokanálků, které umožňují účinným látkám proniknout hluboko do kůže. Tělo reaguje na tyto mikro vpichy postupnou regenerací, která má za následný efekt vznik nových kolagenových a elastinových vláken. Pokožka zesílí a zpevní. Je elastičtější a dochází celkově k jejímu zlepšení. Stahují se rozšířené póry, řeší se aknozní pleť. Výsledky metody jsou srovnatelné s ablačním laserem, lékařskými peelingy a dermabrazemi. Na rozdíl od nich zde ale nedochází ke ztenčení epidermis (horní vrstvy pokožky) ani k jejímu poškozování. Ošetření je v porovnání se zmiňovanými metodami jemnější s kratší dobou „hojení“. Ošetření je možné provádět na jakoukoliv pleť a to i opálenou, kdy se ostatní metody vůbec nedoporučují.

Kdy a pro koho je vhodné?

Použít bych ji doporučila každému, kdo dbá o svůj zevnějšek a začala bych od 25 let. Je velmi účinná vráskám, rejuvenaci pleti, zlepšení její struktury (a to i na těle). Metoda se také využívá velmi často u pleti s akné s jizvičkami po akné. Je unisex a na rozdíl od marketingových triků u látek které patří do kůže a těch které ne se u kosmeceutických přípravků neřeší jaký má obal a jestli bude atraktivnější pro muže či ženu. Vše je pro obě pohlaví a to potvrzuje i ošetření pro stimulaci a růst vlasů. Ošetření je možné provádět na jakoukoliv pleť a to i opálenou, kdy se ostatní metody vůbec nedoporučují. Já osobně mám po každé dovolené na sluníčku samozřejmě s odpovídajícími faktory, pokožku suchou. Miluji sluníčko a ráda se opaluji. Respektuji zásady bezpečného opalování, ale přesto když se vrátím, podstoupím mikrojehličkování a volím roztok vitamíny a hydratace.

Dnes po 3 letech musím konstatovat, že je to moje jediné ošetření, které podstupuji pravidelně. Jen škoda, že jsem na něj nenarazila dříve. Myslím, že je neprávem opomíjená lékaři jako nedostatečně sofistikovaná, ale naštěstí ji může provádět certifikovaná kosmetička (s živnostenským listem na porušování integrity lidské kůže, tak se to jmenujeJ a nejlépe zdravotní sestra. Velmi jemné jehličky pronikají do pokožky a vzniká tisíce mikrokanálků, které umožňují účinným látkám pronikat až tam, kde mohou ovlivnit požadovaný efekt.

Jak se připravit na mikrojehličkování?

Fáze příprava: Ošetření předchází konzultace s odborníkem. Samotný zákrok probíhá v lokální anestezii, pokud se používá jehlička delší než 0,5mm. Není třeba pro mladší pleť, pro akné a hydrataci. Pokud by tedy byla nanesen anestetický krém, tak na 30 minut poležíte. v tuto dobu doporučuji švýcarskou manikúru – relaxační ošetření pro ruce s účinkem na pigmentové skvrny.

Fáze ošetření: speciální hlavice Genosys dermaválečku má přesný počet jehliček, které jako jediné na světě mají tvar komářího sosáku – je to jedne z patentů. Díky tomu je vpich nebolestivý pokud je bez anestezie a zároveň je dermatologickými studiemi prokázána efektivita vyšší než u kulaté pro pokožku příliš tlusté jehly, která ji nadměrně zraňuje. Na pokožku nebo mezi vlasy se aplikují účinné látky, podle toho co řešíme jako příčinu. Nejznámější je kyselina hyaluronová a díky pokročilým technologiím můžeme od Genosys nabídnout vysoce molekulární, která nezmizí za pár hodin. Dále jsou to kmenové buňky, Růstový hormon, který je tak důležitou složkou, která se stárnutím velmi chybí. Vitamíny, látky na rozjasnění a proti pigmentacím a látky protizánětlivé s hojícím účinkem na akné.

Fáze po zákroku: pokožka je jemně zarůžovělá, pocitově jako spálená po sluníčku a je třeba ji zklidnit. Genosys má k tomuto účelu gelovou peptidovou masku a my ještě k ní používáme fotomodulaci pomocí LED světel. Kombinace všech tří produktů vám zajišťuje maximální zklidnění a výrazně přispívá k podpoře celkového výsledku které nabízíme jako signature ošetření Dermitage.

Péče po mikrojehličkování: je velmi jednoduchá. Po uzavření mikrokanálků (cca 20 minut) se nanese UV blok a večer je možné pleť umýt vodou a aplikovat sérum podle řešeného problému. Můžete být lehce nateklá/ý, ale to vše ustoupí do 24 hodin.

Ošetření trvá přibližně 20 minut

Počet ošetření se liší podle rozsahu problému, který se řeší.

Doporučuji vám „Startovací“ ošetření – tedy 3 ošetření každé za 1 měsíc pro povrchové a středně hluboké vrásky. A pak každý ¼ rok jedno udržovací ošetření.Taková frekvence ošetření zabezpečí dlouhodobý efekt. Terapii lze opakovat tak často, jak je třeba, ale je nutné ponechat dostatečný čas mezi jednotlivými ošetřeními, aby tělo mělo možnost „vyrobit kolagen“.Pokud jsou vrásky hluboké, bude třeba ošetření více nebo lze po konzultaci s lékařem doplnit výkonem podle požadovaného výsledku.

U ošetření bez anestezie, tedy s „krátkou jehličkou“ můžete podstoupit ošetření každý týden. Je to vhodné zejména u aknozní pleti.

V jakých případech je mikrojehličkování vhodné použít?

U žen i mužů odstraňuje vrásky, vypíná povadlou pokožku, projasňuje pleť, odstraňuje nežádoucí pigmentaci, akné, redukuje póry, vyhlazuje jizvy a strie. Je velmi vhodnou metodou pro stimulaci růstu vlasů. Metodu je možné použít na různé části těla – obličej, krk, hřbety rukou, paže, bříško, stehna – podle potřeb klienta. Ve všech případech jsou dosahovány neuvěřitelné výsledky se skutečně dlouhodobým efektem.

Účinky mikrojehličkování je možné kombinovat podle potřeby s ostatními metodami, určenými ke stimulaci tvorby kolagenu, kromě již zmíněné fotomodulace a plasmaterapie je to hlavně radiofrekvence.

ctverecmikrojeh2

Doporučíme vám tu nejvhodnější péči a sami budete překvapeni výsledkem i kvalitou a příjemným pocitem při použití přípravků Genosys. Nové technologie dovolují úžasné výsledky s malým množstvím přípravku. Naše klientky i mé kamarádky vyměnily již mnoho přípravků běžné péče za produkty Genosys. Přijďte si je vyzkoušet i vy. Neobsahují samozřejmě nic z toho, co na pokožku nepatří, Ethanol, paraben, umělá parfemace, minerální oleje, phenoxyethanol, umělá barviva.

Přidejte se k celebritám a buďte stejně pěstěné!

Po celém světě se prochází po červeném koberci mnoho celebrit, které vyhledávají a s oblibou využívají ošetření Genosys – mikrojehličkování.

I vy můžete okouzlit své okolí nádhernou a svěže a zářivě působící pletí!