K tomuto článku mě dovedlo množství klientek, které se stále častěji objednávají na konzultaci s obočím. Bohužel to není kvůli tomu, abych mohla vytvořit přirozené obočí technikou microblading, nebo tzv. 3D obočí, ale pro to abych opravovala práci po nějakých amatérech. Nechápu, jak je možné, že se někdo bez zkušeností, dostatečné palety pigmentů a jehel pustí do obličeje, kde vytvoří trvanlivý paskvil a ještě si to za to nechá platit. Stejně tak nechápu, jak někdo za takovou práci zaplatí. Co chápu je to, že se tam již postižená/ý nechce vrátit a ani nevěří, že mu to opraví.

Myslím, že problém je v celém systému a začíná tím, že „praktikující laik“ bez řádného zdravotnického vzdělání s několika měsíčním kurzem, může provádět výkon na kůži, kterou poruší a hrozí tedy riziko infekcí přenosných krví (můžeme zmínit AIDS a žloutenku jen pro názornost). A můžu pokračovat tím, že po takovém kurzu je to pokus omyl, co potvrzují klienti, kteří s vidinou nízké ceny volí „akční nabídku“. Jako zdravotník s více než 30letou praxí mám povinnost se neustále vzdělávat, jak se tomu říká „celoživotní vzdělávání“. Myslím, že je to správné vzhledem k tomu, že vše postupuje tak dopředu a mění se a vyvíjí jen k lepšímu. Bohužel taková povinnost není u kosmetičky ani permanentního makeupu – kde pro člověka který ho provádí ani nemáme název. V České republice se také zrovna nechce za vzdělání platit a tak Youtube nebo jiné zdroje jsou případnými školiteli. Tam ale nenajdete know how. Tam je pouze ukázka toho co lze a v mnoha případech ani ne tak dobrého. Jsem ráda, že mohu jezdit na školení do zahraničí a potkávat se s lidmi, kteří jsou profesionály ve svém oboru a odborná školení se vybírám pouze v zahraničí.

Zde je návod, jak nebýt zklamaná/ý z výsledku permanentního makeupu:

  1. vždy chtějte konzultaci, kde se získáte všechny odpovědi na otázky, které máte. Za tu se většinou platí. Čas jsou peníze i pro člověka, který Vám ho věnuje. Já Vám tuto částku odečtu z ceny výkonu.
  2. tak uvidíte pracoviště a jeho vybavení a osobně se s setkáte s člověkem, kterému svěříte svůj obličej. Měl by získat od Vás spoustu informací o vašem zdravotním stavu a alergiích. I to je součást správného výsledku.
  3. pigment, který bude do pokožky aplikován musíte vidět na denním světle. Nestačí žádná lampa, která má denní světlo představovat.
  4. tvar si nehcejte nakreslit a musíte naprosto souhlasit. Pokud Vám něco nevyhovuje, tak to komunikujte a upravujte. Nepoužívejte větu: „já to nechám na Vás“ – sice mě vždy potěší, že mám Vaši důvěru, ale Vy budete nosit to co nakreslím na Svém obličeji.
  5. umyl si člověk, kterému chcete svěřit svůj obličej ruce? Ne? tak utečte! Je úplně jedno jestli bere rukavice… (Já používám sterilní rukavice).
  6. má člověk, kterému chcete svěřit svůj obličej ústenku na puse? Tak mu to řekněte. Ústenka (neboli maska) slouží k tomu, aby zachytila to co z něj bude vycházet, pokud bude na Vás dýchat a nebo s Vámi mluvit. Maska/ústenka musí zakrývat i NOS!
  7. při permanentním makeupu, i třeba jednom vpichu se jedná o PORUŠENÍ INTEGRITY LIDSKÉ KŮŽE! tak se jmenuje i Živnostenský list, který takový člověk vlastní. Pokud tedy vaši integritu poruší, je nutné, aby ji předem dezinfikoval. Nebo Vám někdy píchli injekci, či odebrali krev jen tak, bez dezinfekce kůže? Pokud žádnou dezinfekci nepoužil/a, odejděte. Celkový přístup k hygieně bude chybný a v tomto případě je přímo proti tzv aseptickému jednání.
  8. dodržujte přesně péči po permanentním makeupu. Zajišťuje správné hojení a pokyny si můžete vyžádat i písemně.

Pokud Vám jen něco trochu vadí, nechejte si to projít hlavou a nespěchejte. Žádná sleva Vám pak nepomůže napravit špatný výsledek.

Pokud máte zájem stát se modelkou a za velmi příznivou cenu si nechat obočí u nás vyladit, tak neváhejte a zavolejte na tel. č. 603163330, kde Vám poskytneme více informací. Osobně jsem u každé závěrečné zkoušky s našimi školenými kosmetičkami. Nejsou to začátečnice, microblading je nástavba nad Permanentní makeup, je to nová a vylepšená technika. Ostatní je vše jako u permanentního makeupu.