Hurá ze zimy do tepla!

Podzim kvapem utíká a svou nadvládu brzy převezme zima. Po teplém létě vyhledáváme místa, kde bychom mohli svá zkřehlá těla zahřát. A tak navštěvujeme různá wellness zařízení se saunami, vířivkami a bazény, kde tělu dopřáváme alespoň na chvíli pocit hřejivého tepla. Ale pozor! Právě zde na nás může číhat nebezpečí, ve vlhku a teplu se totiž velmi dobře daří plísním. Plísňové onemocnění není ani tolik závažné, ale pokud se podcení, může být léčba v některých případech opravdu velmi zdlouhavá.

Dnešním tématem je mykóza nehtůŠvýcarská pedikúra Mavex

Plísňová mykóza nehtů je velmi častým onemocněním postihující osoby bez rozdílu věku či pohlaví. Že se vám na nehtech usídlila plíseň poznáte poměrně snadno. Nejčastějším místem, kde můžete prvně zpozorovat plíseň, je na palcích u nohou. Vzhledem k tomu, že se plíseň poměrně rychle šíří, je třeba zahájit léčbu ihned po zjištění infekce.

Jak poznám, že trpím plísní na nehtech?

Nehet napadený plísní je flekatý, zažloutlý a především bez lesku. Často bývá napaden pouze z části (např. okraj). Plíseň se postupně rozšiřuje po celém nehtu, a ten se pak stává ztluštělý nebo naopak velmi křehký, vroubkovaný a zdrsněný.

Micoxan – Inovace v léčbě infekce nehtů na rukách a nohách

Micoxan, vyvinutý švýcarskými dermatology, je výsledkem několikaletého výzkumu a vývoje. Jedná se o spojení několika účinných aktivních látek, které pronikají hluboko do nehtů a rychle jim navrací jejich zdraví, lesk a krásu. K léčbě nehtů se používá roztok Micoxan intensive nail solution 30 ml a jako doplněk při léčení závažnějších případů se navíc používá ještě fixační krém pod nehet Micoxan regenerating cream 20 ml.Švýcarská pedikúra Mavex

Roztok je možné použít i léčbě dalších případů, kdy intenzivně vyživuje např. křehké a lámavé nehty.

Dávkování a použití Micoxan roztoku: 1 – 2 kapky pod nehet, 1x denně. Balení obsahuje 30 ml roztoku.

Dávkování a použití Micoxan krému: Po nanesení roztoku dle návodu naneste přímo pod nehet ještě malé množství krému.

Závěrem několik rad, jak plísním předcházet :

  • Noste pokud možno prodyšnou obuv
  • Chodila během dne větrejte (ideální jsou otevřené přezůvky)
  • Při nákupu ponožek sledujte složení materiálu, vybírejte ty s přírodním vláknem a vyhněte se umělým příměsím
  • Po koupeli si vždy pečlivě osušte chodidla a nehty, aby nezůstaly vlhké
  • Ve společných / veřejných prostorách nechoďte na boso, ale vždy noste přezůvky
  • Nepůjčujte si a nenoste cizí obuv