Microblading obočí je výkon, při kterém je porušována integrita lidské kůže.

Co to pro Vás znamená? A co je porušování integrity lidské kůže. Vše se dočtete v tomto příspěvku.

Microblading obočí a 5 důvodů, proč nejdříve konzultaci.

1. Nemůže ho provádět kosmetička, vizážistka ani kadeřnice, ale člověk, který má živnostenský list: „Porušování integrity lidské kůže“ (každého, kdo má IČ, si můžete zkontrolovat v živnostenském rejstříku). Takový člověk absolvoval nejméně 300 hodin výuky minimálně v rekvalifikačním kurzu permanentního make-upu. Pokud se Vám 300 hodin zdá málo, vybírejte pečlivě. Můžete dále vybírat mezi zdravotníky.

2. Při porušování lidské kůže jsou požadavky na hygienu stejné, jako například při návštěvě lékaře, který vám odebírá krev. Přirovnám to k tomu nejen z důvodu, že jsme toto snad všichni podstoupili, ale také proto, že tam kde je krev, je riziko přenosu infekce krví. Není to tedy nějaké masírování nebo kreslení obočí, ale epidemiologicky závažný výkon. K tomu se vztahuje nejen likvidace biologického odpadu, ale také ochrana Vás i toho, kdo výkon provádí.

3. Pracoviště a jeho čistota vám napoví, jste-li v bezpečí. Myslím, že to „co je vidět“ uvidíte ihned. Proto je dobré se s pracovištěm seznámit. Hledejte hlavně jednorázové věci. To, co nebude použito na někoho jiného, ale ihned po provedení se zlikviduje. Jsou to papírové ručníky, jednorázová prostěradla atd.

4. Poznáte člověka, kterému svěříte svůj obličej i zdraví. Jestli si umyje ruce, to uvidíte ihned po podání ruky. To, co nevidíte však vůbec není zanedbatelná část.

5. Seznamte se i s materiálem, který na vás bude použit. Blades – neboli čepelky, podle kterých microblading získal název, jsou z Číny za pár korun, nesplňují vůbec nic z toho, co mají a nebývají z chirurgické oceli. Pak hrozí nejen například alergie na nikl a jiné látky, které u značkových čepelí až 10 násobně navyšují cenu. Je to ovšem pro Vás a Vaše zdraví. Pokud si 2 roky nebudete barvit obočí a každý měsíc ušetříte za úpravu obočí plus mínus  200-300 Kč měsíčně, tak za 24 měsíců (od 4.000- 7.000Kč) na microblading kvalitním pigmentem i materiálem ušetříte hravě! A nepočítám ten čas, co jinak trávíte u zrcadla každé ráno, když si dva stejné rámy svých očí vykreslujete a tvVláskování_obočíoříte.