Říká se: “od hlavy až k patě”, “má to halvu a patu”. Tak jsem se tak zamyslela když jsem seděla u kávy na zahrádce v těch vedrech a pozorovala kolemjdoucí. Popravdě? tak na paty se nedostává. U mnoha těch kteří prošli kolem jsem ze své profesionální deformace poslala v duchu více než polovinu k nám do Dermitage. Nazvala jsem to od paty až k hlavě a mohla bych doplnit i příslovce hravě.

Já chápu, že někdo by nenamočil nohu do keramické vaničky, kterou údajně někdo dezinfikoval nějak a něčím. Také chápu, že někdo nesvěří své nohy, aby byly okrajovány skalpelem, nebo tzv. krédem. Také dokážu pochopit, že někdo nechce vrtačku s frézou a bruskou pustit na svou pokožku. Ona ani jedna metoda není úplně spasitelná, ale v pedikúře to vypadá, že v Česku snad není žádná evoluce? Tak si říkám, že lidé jsou odkázáni na to co jim nabídne pedikér/ka a ta jim vysvětlí, že namočit nohu do vody, po 20 minutách vyndat, tzv. mrtvolnou nohu a nechat si ji okrájet skalpelem je pro každého to nejepší a pro ni v nákladech to nejmenší. Dnešní možnost užít si relaxační ošetření a ještě u toho dopřát svým nohám opravdovou péči nabízí švýcarská pedikúra od Mavexu. Vše je jednorázové jen pro vás a už není žádná výmluva možná.

Postřehy?

Jsou různé, dáma vskutku atraktivní, dobře oděná, nehty vlasy, pleť, nalíčená ale co ty PATY??? že by to necítila při mytí nohou? známe všichni ten pocit, kdy patu posuneme po hebkém povlečení a jak to drhne… Když si představím ten nános ztvrdlé kůže. Co to je a proč se to dělá?

Suchá kůže, kterou někdo zapomněl ošetřit. Tzv. kalus, který se vytváří nám slouží jako takový nárazník. je pod ním tvrdá tkáň, v případě paty kost.

Bolesti zad?

Když si odmyslím psychický projev na těle, tak hned to nejdůležitějsí jsou nohy. Tak jak došlapujeme a přenášíme zátěž dále nahoru nás pak bolí nejen záda. Ten pocit po pedikúře je vždy povznášející. Máte pocit že jste mnohem lehčí a k tomu ještě máte zbytečně velké boty.

Když se ten otlak odstraní, udělá se ještě větší a ještě rychleji.Mýtus nebo pravda?

Obojí. V případě klasické pedikúry, kdy je sejmuta tak silná vrstva až to bolí a nedá se chodit se udělá skutečně rychleji, protože tělo je moudré a začně rychle řešit bolest, která signalizuje možné poškození hlubší tkáně. V případě švýcarské pedikúry je to mýtus. Kalus neboli otlak se změkčí na gelovou hmotu, která se dá pomocí škrabky sundavat jako máslo a zahladí se jednorázovým pilníkem.

Nejčastější dotaz?

Jak dlouho to vydrží. Toť otázka. Právě jsem se vrátila od moře a tak jako vždy, jdu na pedikúru před, abych měla krásné hladké nožiky s atraktivní barevnou úpravou nehtů. Bohužel jsem se vracela za týden zpět a vždy se objednávám na pedikúru ihned po návratu, protože mé nohy jsem vystavila velmi agresivním činitelům. Slunci, slané vodě, písku. Kůže se mi vysušuje mnohem rychleji, písek ji narušuje a voda je rozmáčí. I když sebou vozím krém na nohy, stejně jako se celý den mažu opalovacím krémem, večer si alespoň jednou namažu nohy. Stejně to nestačí. Naše klientky v Dermitage jsou již vzdělané a mají tedy termín před a pak hned po. Ještě se nám nestalo, že by některá volala, že chce termín zrušit, protože má nožky stále dobré.

Zpět tedy k dotazu jak dlouho to vydrží? tak dlouho, jak se o ošetřené nohy budete starat.

Můj tip

na léto nebo pro velmi suchou pokožku celoročně je intenzivní krém Foot Intensiv Cream od Mavex. Nejen že po něm je nohám blaze a jsou jako po chladivé peprmintovo-jedlové kůře, ale jsou do hloubky hydratované a hydratovaná pokožka nemá takový sklon k vysušení a tření. Díky vodě z ledovce a patentovaného nosiče, který vodu dopraví do hloubky kůže, kde vydrží 24 hodin. Byliny, které jsou obsaženy v krému ve formě jejich eterických olejů, tedy látek, které mají schopnost proniknout do kůže s obsahem důležitých účinných látek, jsou ve švýcarských alpách, krajině tak čisté, sbírány ručně a zpracovány nejnovějšími technologiemi. Proto je spotřeba jednoho krému až 3 násobně nižší, než u jiných značek. Vlastně ještě ušetříte. Ještě jednu radu s vámi sdílím a to: krém patří na noční stolek a maže se na posteli. Jak proč? protože než dojdete z koupelny k posteli tak se otřete o podlahu a necháte za sebou ťápoty. Krém se nádherně vstřebá a na pocit mastnoty zapomeňte. A kolik ho použít? Velikost hrášku na jednu nohu.

Mějte se rádi a své nohy do této lásky zahrňte. Vrátí se vám to 🙂