Depilace? Ještě stále odjíždíte na dovolenou a je třeba zbavovat se chĺoupků? Nebo už jste po a rozhodla jste se vyřešit to s chlupy jednou pro vždy?

Máme pro Vás k odchlupení v Dermitage obě varianty.

Ta 1. je navždy – odstraníme BEZBOLESTNĚ chloupky na všech místech těla i obličeje.
Druhá možnost bolí a musí se opakovat, ale můžete odstranit chloupky pomocí vosku, nebo nitě. Rychle a profesionálně u nás. Doma pak s pomocí různých pomůcek z drogerie nebo depilačních strojků. (Skoro vždy se finančně vyplatí to profesionální řešení:).

Máte problém se zarůstáním chloupků? Náš tip je pravidelný peeling.

Zde jeden domácí recept vhodný i na obličej.
1/4 hrnku kokosového oleje, 1 lžička citronové šťávy a 1 lžička chia semínek. Smíchejte všechny ingredience dohromady a svůj super peeling můžete skladovat v čisté zavařovací sklenici.
Pro použití postupujte následovně:
navlhčete si obličej, krk nebo dekolt a naneste peeling pomocí cirkulárních pohybů na obličej. Nechte působit na obličeji 2 minuty a s použitím jemné navlhčené žínky odstraňte. Opláchněte studenou vodou a je hotovo.
Skladujte v chladničce nejdéle 3-5 dní.
Asi vám vše zbyde. Kokosový olej, chia semínka i citron. Nezoufejte, zde je ještě pár našich tipů a všechny jsou skvělé.

 

První můj recept jsem přivezla hned po revoluci z Tunisu, kam jsem odletěla na jednu z mých v životě prvních zahraničních dovolených. Asi jsem se jim zdála stále chlupatá, tak mě mé přítelkyně Amel a spol, krásné tunisanky, vzali do tzv. tureckých Hamam lázní. Asi to již dnes každý zkusil, ale já mluvím o roce 1990. Tam jsem se polévala vodou a pařila několik desítek minut. Pak přišla lazebnice a drhla ze mě kůži, tu starou samozřejmě. Cítila jsem se o 20 kg lehčí, ale tolik té kůže nebylo:-) a pochopila jsem jinou dimenzi čistoty. Od té doby jsem tuto proceduru zařadila do očistného rituálu a věřím, že má velmi velký vliv na celkový stav duše i mysli. Kůže je největší orgán těla a také Vám umožňuje dýchat. Jak se chcete opravdu nadýchnout, když se kůže dusí? Doporučuji. No a proč se o tom rozepisuji když nám zbyly ingredience a bavíme se o zarůstání chloupků?
Tak nejprve depilace – odstranění chloupků jsem totiž absolvovala hned druhý den, a vůbec to nebolelo. Navíc jsem valila oči, protože jsem ještě nikdy neviděla jak se cukr, který zkaramelizoval, smíchá s cirtonovou šťávou a přidá se voda. V ruce si na mě připravila pastu z těchto ingrediencí, kterou použila na depilaci celého těla! Dnes se tomu říká orientální depilace 🙂 Tak si to můžete krásně vyrobit doma z té zbylé citronové šťávy, přidáte ji ke 3 lžicím cukru, který zkaramelizujete na mírném ohni a jakmile hnědně, nalijete šťávu z půl citronu. mícháte a ještě teplé vezmete do rukou. Opatrně! Může to být horké a můžete se popálit. Tak chvíli chladit než se do toho pustíte. Podle hustoty si navlhčíte ruce a hmotu karamelu hnětete v rukách tak dlouho až je z toho pasta. Tu si natáhnete po směru chloupků např. na holeň a proti směru trhnete, tak jako s vosky. Pokračujete do kompletní lysiny:-)
Pokud Vám zbyla Chia semínka, je mnoho variant, ale zvolte nejjednodušší. Naklíčení. Je to nejzdravější, sice nevyužijete vlákniny, ale tu až příště.
A s kokosovým olejem? Namažte si depilovanou pokožku.